Mindvégig kétesélyes volt a mérkőzés, melyben ezúttal a pécsi lányok maradtak alul.

Mintegy 500 néző gyűlt össze Pécsi Női Kosárlabda Klub első hazai mérkőzésére Komlón a Sportközpontban. Törökék alaposan meglepték a vendég Sopront, ugyanis egészen a harmadik negyedig egyenlő partnerei voltak a hűség városából érkező ezüstérmes csapatnak. S érett a meglepetés Komlón. De a pécsiek legnagyobb bánatára bejött a papírforma. Nyert tíz ponttal a Kisalföldi gárda. Farkas Sándor csapatát azonban minden dicséret megilleti, hisz az Euro Liga induló Fegyvernekiéknek méltó partnerei voltak az egész mérkőzés folyamán.

Külön ki kell emelni a pécsi Zebrákat, akik kiálltak a csapatuk mellett, s végig sportszerűen buzdították kedvenceiket, s a mérkőzés lefújását követően Iványi Dalmát éltették, aki egyéb elfoglaltsága miatt Törökországban tartózkodik, így nem tudta a helyszínen megtekinteni a rangadót. A következő fordulóban PINKK 424 – PEAC mérkőzés következik, melyet Komlón a városi Sportközpontban rendeznek október 16-án 19 órakor. A mérkőzésre a belépők 600, illetve 1000 forintos áron kerülnek árusításra!

Jegyzőkönyv:

PINKK Pécsi 424 - Sopron 48:58 (19-17, 28-32, 43-42, 48-58)

Komló, 500 néző. Játékvezetők: Bognár T., Hervay, Minár

PÉCS: Ruják 6/3, Sarok 5/3, Laczi 4, Kovács K. 3/3, BRUMERMANE 12. Cs: DOROGOBUZOVA 7, TÖRÖK SZ. 5, Pénzes 6, Kováts N. Edző: Farkas Sándor

SOPRON: FEGYVERNEKY 8, Zsovár, Zavecz 6, MILOVANOVICS 16/3, Krnjics 13. Cs: Shenise 7, TEILANE 4, Licskai 4, Pál. Edző: Székely Norbert

Farkas Sándor: – Ha majd a jövő héttől mi is tudunk napi kétszer teremben edzeni, nem hagyjuk ki ezeket a helyzeteket.

Székely Norbert: – Majdnem elvesztünk a Baja–Komló–Pécs Bermuda-háromszögben.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 6. p.:13–10. 13. p.: 23–21. 17. p.: 26–23. 23. p.: 30–36.26. p.: 24–40.33. p.: 45–46. 37. p.: 48–51