Óvatosságra intett az Oroszországgal szemben az ukrajnai beavatkozás miatt bevezetendő újabb szankciók ügyében csütörtökön Barack Obama amerikai elnök, mivel az újabb büntetőintézkedések megítélése szerint megosztottsághoz vezethetnek az Egyesült Államok és az Európai Unió között.

Az elnök rámutatott, hogy Washington alapvetően az EU-val összhangban lép fel Ukrajna ügyében, ami a véleménye szerint végül arra kényszeríti majd Vlagyimir Putyin orosz elnököt, hogy felülvizsgálja a kelet-ukrajnai beavatkozás ésszerűségét.

"Úgy gondolom, téves az az elgondolás, amely szerint egyszerűen csak tovább és tovább és tovább kell fokoznunk a szankciókat, és Putyin végeredményben majd meggondolja magát" - mondta Obama az elnöki exporttanács washingtoni ülésén, amerikai nagyvállatok vezetői előtt.

Obama szerint az orosz elnököt végül az fogja eltéríteni a jelenlegi politikájától, ha azt látja majd, hogy az Egyesült Államok és az Európai Unió hosszú távon kiáll egymás mellett.

"Ha azt látják, hogy a koalíció nem repedezik, akkor idővel majd azt mondják, a gazdaságukra nehezedő költségek többet nyomnak a latban, mint bármilyen stratégiai nyereség" - vélekedett az elnök.

Az elnök más témákról szólva egyebek között hangsúlyozta: kormányzásának utolsó két évében a kereskedelmi szerződések megkötésekor arra fog törekedni, hogy azok az amerikai cégek és dolgozók számára is a partnerével egyenlő előnyöket biztosítsanak. Kilátásba helyezte, hogy az Egyesült Államok továbbra is nyomást gyakorol majd Kínára valutájának mesterségesen alacsonyan tartott árfolyama, a szellemi tulajdon védelme és a kínai állami vállatok preferálásának ügyében.

Mivel a novemberi "félidős" választások eredményeként a republikánusok januártól a képviselőház után a szenátusban is többségbe kerülnek, a beszűkült belpolitikai mozgásterű elnök várhatóan az eddiginél nagyobb hangsúlyt fektet majd a külpolitikára és a külkereskedelemre. Feltehetően az ő elnöksége alatt fogják megkötni az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti Transzatlanti Kereskedelmi és Beruházás Partnerség (TTIP), valamint a Transz-csendes-óceáni Partnerség egyezményeket.

Forrás: MTI

Tafedim tea

Igmándi Sajtműhely

WeblapWebáruház.hu

Map

free counters

Nézettség összesen

Cikk: 75 073 499 megtekintés

Videó: 48 301 961 megtekintés

MTI Hírfelhasználó

Látogatók

Összesen6920925

Jelenleg az oldalon

1
Online

Interreg CE1013 REFREsh