Nagy lelkesedéssel várták focistáink a tavaszi rajtot, ami páratlan létszámból kifolyólag nekik egy héttel később kezdődött. A verőfényes napsütésben mintegy 100 néző gyűlt össze Kökönyősben, ahol a hazai együttes kezdte a mérkőzést. A mérkőzés első negyedórájában kiegyenlített csata folyt a pályán (melynek talaja hagy némi kívánni valót), melyből egyik fél sem profitált. Majd a hazaiak kezdték átvenni a mérkőzés irányítását. Majd egy szabadrúgás révén megszerezte a vezetést a Komló.

A második félidő elején szinte a kapujához szögezte a Szekszárdot a vendéglátó Bányász együttes, de fölényét nem tudta kamatoztatni. Az ötvenharmadik percben Pátkai megkapta második sárgáját. Azonban emberelőnyben érthetetlen módon (számomra) kissé statikussá vált a KBSK. Ezáltal helyzete is a vendégeknek akadt. A mérkőzés hajrájára megrázta magát a komlói együttes, és akadtak helyzetei is, de ezek kihasználatlanok maradtak. Letenyei beállása után hét perccel hátulról szabálytalankodott, piros lap lett a jutalma A kettős ember előnyét sem tudta gólra váltani a Bányász.

A három pont megérdemelt, kitettek magukért a fiúk! Jöhet a Pécs elleni örök rangadó, ahová szurkolói busz indul, további részletek a népszerű közösségi portálon a jövő hét folyamán!

A mérkőzés legjobbjának a szurkolók Kalmár Gergőt választották!

Komlói BSK – Tolle UFC Szekszárd 1:0 (1:0)

Komló, Komlói Bányász SK Sporttelep, 100 néző. Játékvezető: Bana Gergely, Asszisztensek: Deák Tibor, Ballér László

KBSK: Inotai-, Gelencsér, Korbuly, Győri, Németh, Nagy G (Kovács P,73.p), Bárkányi, Kalmár G, Simon (Kerekes, 39p), Kalmár B, Mészáros (Nagy N 63. p).

Vezetőedző: Horváth Lajos

Tolle UFC Szekszárd: Klézl-, Koch, Pákai, Pulc, Calka, Ranga (Csende 58.p.), Ganczer(Hencz 46.p.), Horváth, Fejes, Márton, Czinkon (Letenyei 81.p)

Vezetőedző: Kvanduk János

Sárga lapok: Kalmár (37.p.)Győri (78.p.)

Piros Lapok: Pákai (53.p.), Letenyei (88.p.)

Percről- Percre:

3. p: Fejes Futja le Győrit, középre gurítását azonban rosszul találja el Márton.

16. p: Komlói szöglet, Simon lövése jóval mellé.

25. p: Szabadrúgás a szekszárdi kaputól mintegy húsz méterre, Kalmár Gergő elcsavarja a sorfal mellett GÓL! 1:0

33. p: Pákai kap reklamálásért sárgát.

37. p: Kalmár Bence is hasonló okokból besárgul.

39. p: Cserél Horváth Lajos; Kerekes áll be Simon helyett.

43. p: Horváth szabadrúgása körülbelül harmincöt méterre a komlói kaputól, ami középre tartott, Inotai a középre tartó lövést a kapu fölé öklözte.

47. p: Kalmár Bence lövése alig megy mellé

53. p: Pákai megkapja második sárgáját.

58. p: Inotainak kell lábbal védenie, majd Csende áll be.

70. p: Gelencsér lövése távolról, mellé.

78. p: Győri sárgul be.

88. p: Letenyei hátulról szabálytalan egyből piros, hét percet tölthetett a pályán

90. p: Bana három percet hosszabbít!

93. p: Vége! Kökönyősben maradt a három pont!