http://komlomedia.hu/magyar-futar/10-belfold/5358-svajc-miatt-borulhatott-ki-a-bili-10-eve-folyik-a-csalas#sigProIdcf9914745d
Itt az új brókerbotrány: százmilliárdos lyukat talált az MNB a Buda-Cashnél – a cég engedélyeit felfüggesztették – a rendőrség bűncselekmény gyanújával nyomoz - az ügy hatással van négy bankra is és sok minden másra.
Az MNB azonnali hatállyal felfüggesztette a Buda-Cash Brókerház tevékenységi engedélyét, felügyeleti biztosokat rendeltek ki, akik átvették a cég irányítását. Befagyasztották az ügyfelek pénzét, feljelentést tettek a rendőrségen is - bűncselekmény gyanúja merült fel az MNB szerint. Ezután a BÉT felfüggesztette a Buda-Cash kereskedési jogát, a Keler pedig a brókercég klíringjogát.
Erős a gyanú, hogy több évtizedes visszaélés-sorozatra bukkant a jegybank a Buda-Cash Brókerház átfogó ellenőrzése során - mondta Windisch László, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke. A gyanú szerint a brókerház valamennyi adatszolgáltatását meghamisította az elmúlt tíz évben és jelentős ügyfélpénzekkel nem tud elszámolni. A kár elérheti akár a 100 milliárd forintos nagyságrendet is.
Ha bedől a Buda-Cash a befektetőket a Befektetővédelmi Alap kártalanítja. Az alap akkor kezdi meg a kártalanítást, ha a bíróság az alap tagjának a felszámolását rendeli el. A Beva a kártalanítás során befektetőnként legfeljebb húszezer eurót vagyis bő hatmillió forintot fizet ki.
Windisch László közölte azt is, hogy a Buda-Cash szoros összefüggésbe hozható a Dél-Dunántúli Regionális Bankcsoporthoz tartozó négy bankkal - ezeknél is felügyeleti biztosok vették át az irányítást, és korlátozták a betétkifizetést: legfeljebb egymillió forintot vehetnek ki az ügyfelek. A bankcsoport tagjai a DRB-n kívül Észak-magyarországi Regionális Bank, a Dél-Dunántúli Takarék Bank, és Buda Regionális Bank.
Forrás: privatbankar.hu