http://komlomedia.hu/magyar-futar/11-komlo/12844-megujulva-varja-a-latogatokat-a-zengovarkonyi-mives-tojas-muzeum#sigProId3baf948738
A Baranya megyei Zengővárkonyban működő, a koronavírus-járvány miatt több mint két hónapon át zárva lévő Míves Tojás Múzeum megújult kiállítási anyaggal, a tárlatot gazdagító interaktív elemekkel várja újra látogatóit szombattól.
Nienhaus Rózsa, a fennállásának idén huszadik évfordulóját ünneplő, a veszélyhelyzet elrendelése óta zárva lévő gyűjtemény vezetője az MTI-vel közölte, hogy szombattól fogadják ismét az érdeklődőket a Mecsek legmagasabb hegycsúcsának lábánál lévő település múzeumában.
Mint mondta, az intézmény megújulása tavaly kezdődött a kiállítás átrendezésével: négyezer tárgyat tisztítottak meg és helyeztek vissza a vitrinekbe és tároló fiókokba. Gazdagodott a tárlat egy érintőképernyős kijelzővel is, valamint mostantól Krisztus keresztútjának kézi karcolással, libatojásokon megjelenített stációi is láthatók a múzeumban.
Közölte: a kényszerpihenő alatt a jubileum alkalmából képzőművészeti pályázatot hirdettek meg gyerekeknek, és a beadott több mint száz pályaműből a pécsváradi Fülep Lajos Művelődési Központban május 31-től kiállítást rendeznek.
A Míves Tojás Múzeum egyedülálló gyűjteményét 2000-ben a zengővárkonyi tájház pajtájában nyitották meg, a gyűjtemény mintegy 2400 kiállított és további 2100, tárlókban őrzött darabot tartalmaz. Az intézmény anyagának különleges darabjai közé tartoznak az úgynevezett utaveszett, a huculmintás, a karcolt, a bőcsi írott, a viaszlevonatos, a temperával festett, a patkolt, a mag- és szalmarátétes és egyebek mellett a dróttal díszített tojások is.
A múzeum rendkívül népszerű, évente átlagosan több mint 11 ezren keresik fel; Magyarország mellett számos európai országból, valamint Ausztráliából, Afrikából, Kanadából, Japánból, Kínából Oroszországból és az Egyesült Államokból is volt már látogatója.
A Míves Tojás Múzeummal kapcsolatban további részletek olvashatók a tárlat megújult honlapján, a tojasmuzeum.hu internetes oldalon.
Forrás: MTI
Fotók: Míves Tojás Múzeum