http://komlomedia.hu/11-komlo/14734-a-vilag-elvonalaba-kerult-a-pte-nagyintenzitasu-terahertzes-laboratoriuma#sigProId2ddbe97cda
A rákbetegségek diagnosztizálásában is előrelépések történhetnek a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Nagyintenzitású Terahertzes Laboratóriuma új fejlesztéseinek köszönhetően - írta a baranyai felsőoktatási intézmény az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.
Emlékeztettek arra, hogy az elmúlt években a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program több mint félmilliárd forint támogatásának köszönhetően fontos fejlesztések valósultak meg az laboratóriumban.
A fejlesztéseknek köszönhetően az egyetem keretein belül működő Szentágothai János Kutatóközpontban tevékenykedő kutatócsoport várhatóan szabadalmi oltalommal védett új kutatási eredményeket ér el.
A közleményben Hebling Jánost, a projekt szakmai vezetőjét idézve jelezték: a most zajló intenzív kutatások olyan fontos területeken ígérnek előrehaladást, mint bizonyos rákbetegségek diagnosztizálása, genetikai anyagok tulajdonságainak vizsgálata, vagy a magas hőmérsékletű szupravezetés részleteinek megértése.
A kutatócsoport által elért eredmények döntően járultak hozzá a nagyenergiájú terahertzes tudományterület folyamatos fejlődéséhez. A pécsi laborban állítják elő jelenleg a világ legnagyobb energiájú terahertzes impulzusait - írták.
Forrás: MTI