Serdülő kosárlabdázóink hazai pályán, rendhagyó módon a komlói Gagarin Általános Iskolában léptek pályára a hétvégén megrendezett IV. serdülő fordulóban.

Az első mérkőzésünkön a rendkívül erős játékerőt képviselő soproni csapattal kellett felvennünk a küzdelmet.

A nagy tradíciókkal rendelkező ellenfelünk könnyen átgázolt rajtunk, mely nem is volt meglepő, hiszem esélyesként érkeztek a fordulóra.

A második mérkőzésen, immár harmadik alkalommal néztünk farkasszemet az ismerő pécsi együttessel, hiszen ismét összesorsoltak bennünket.

Már-már zsebében érezhette a győzelmet az első negyedet remekül kezdő Akadémia, azonban lányaink ezt nem hagyhatták szó nélkül.

A második és a harmadik negyedben is remekül küzdve tartottuk magunkat, sőt a 32. percben 6 pontra fel is jöttünk, azonban kisebb rövidzárlatot követve, átrohantak rajtunk a pécsiek. Ez után már nem sikerült megújulni játékosainknak, de így is büszkén vonulhattak le a pályáról és pacsizhattak ellenfelükkel.

Csapatunk mérkőzésről mérkőzésre előrébb tart, erre jó példa a pécsi alakulat elleni eredménylista. Míg az I. fordulóban 51 ponttal, a III. fordulóban 23 ponttal, ezen a fordulón csak 13 ponttal maradtunk alul.

Köszönjük a Gagarin Általános Iskola segítségét!

Soproni Darazsak Akadémia "B" - Komlói Bányász SK 74-24 (22-4, 16-6, 18-7, 18-7)

Legjobb dobók: Szigeti Dalma 6, Szabó Nóra 6, Takács Fanni 4, Katus Dorinda 4, Topp Dóra 2, Martinek Rebeka 1, Tóth Fanni 1

Rátgéber Kosárlabda Akadémia Pécs/B - Komlói Bányász SK 77-64 (26-10, 14-24, 18-20, 19-10)

Legjobb dobók:

Szabó Nóri 21, Katus Dorinda 10, Szigeti Dalma 8, Tóth Fanni 8, Topp Dóra 6, Takács Fanni és Kontli Heni 4-4, Bálint Lilla 3