Három hónap alatt egymillió levelet küldött az adóhivatal a hazai pénzintézeteknek, a szervezet minden alkalommal azt tudakolta, tartanak-e az adott bankban pénzt a köztartozást felhalmozó magánszemélyek - számolt be a Napi Gazdaság.

Az újság szerdai cikke szerint havonta átlagosan 30 milliárd forinttal növelték az állam bevételeit az év első három hónapjában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) végrehajtói. A kincstárhoz beérkező összesen 92 milliárd forintért a hatóság emberei 472 ezer intézkedést rendeltek el, a legtöbb esetben inkasszót bocsátottak ki.

Az adóhivatal szóvivője, Kis Péter András a lapnak elmondta: az adóvégrehajtó egy bank esetében csak egy bankszámlára bocsátja ki az inkasszót. Ha az összeg nem fedezi az elmaradást, az átutalási megbízás a magánszemély adott banknál vezetett többi számlájára, bankbetétjére, takarékbetétjére is kiterjed.

Amennyiben több betéte is van az adósnak, úgy elsőként az alacsonyabb kamatozású megtakarításokat vonja el a NAV, az azonos kamatot hozó tételek közül pedig a korábban lekötött összegek kerülnek előbb az államhoz.

Az is előfordulhat, hogy valakinek forintban és külföldi devizában is van félretett pénze: a köztartozás fejében ilyenkor első lépésként a hazai pénznemben tartott summát inkasszálja az adóhivatal. Az átutalást a NAV forintban kapja meg, ilyenkor a devizavételi árfolyamon számol a bank.

A hivatal az első negyedévben tízezrével intézkedett az adós magánszemélyek munkabérének letiltásáról, valamint az elmaradást maguk előtt görgető cégek és polgárok különféle értékeinek lefoglalásáról is. A NAV az adósok figyelmeztetésével igyekszik elkerülni, hogy végrehajtásra kerüljön a sor. A szervezet az első három hónapban a korábbinál többször, nyolcvanezer alkalommal küldött fizetési felszólítást az érintetteknek - ismertette a szóvivő.

Forrás: MTI

Tafedim tea

Igmándi Sajtműhely

WeblapWebáruház.hu

Map

free counters

Nézettség összesen

Cikk: 79 498 108 megtekintés

Videó: 52 179 596 megtekintés

MTI Hírfelhasználó

Látogatók

Összesen7460020

Jelenleg az oldalon

8
Online

Interreg CE1013 REFREsh