Az előző fordulóban Bölcskén begyűjtötte a három pontot Horváth Lajos együttese Nagy G. és Kerekes góljaival 2:1 arányban. Nyert a Kaposvár is a Dombóvár ellenében 1:0 arányban, a kaposváriak gólját Böröczky szerezte. A Rákoczi az NBIII Dráva csoportjában eddig egyetlen egyszer szenvedett vereséget, még hozzá hazai környezetben épp a Bányásztól (az őszi mérkőzésen 2:1 arányban nyert a Komló. A gólokon Gelencsér, Kalmár B, illetve Jammeh Haruna osztoztak).

Szombaton esőre állt az idő, de ennek ellenére sokan látogattak ki Kökönyősbe. Kifejezetten jó iramú mérkőzést játszottak a csapatok, melynek eredményeként Farkas megszerezte az első negyedóra végén a Rákóczinak a vezetést. A gól után többet birtokolta a házigazda Komló a labdát, akadtak helyzetei is, azonban a félidő hajrájában Bőle egy egyéni akció végén a jobb felső sarokba rúgta a labdát. A félidőben cserélt Horváth Lajos, s a frissen beállt Mészáros kozmetikázta az eredményt, és ekkor felcsillant a remény Kalmárék előtt, de Bőle Lukács az 57. percben Gelencsér hibája révén eldöntötte a mérkőzést.

Jegyzőkönyv:

Komlói BSK – Kaposvári Rákóczi FC II 1:3 (0:2)

Komló, Bányász Stadion, 150 néző

Játékvezető: Vizi István, asszisztensek: Deák Milán, Filinger Ferenc

Komló: Csaba G. - Gelencsér, Korbuly, Győri, Nagy N. - Bárkányi, Kalmár G. (Horony, 64.) - Nagy G., Kalmár B., Kovács P. (Simon A., 56.) - Kerekes Zs. (Mészáros B., 46.)

Vezetőedző: Horváth Lajos

Kaposvár: Horváth L. - Lackó, Pfeiffer, Kovács O., Kuckó - Fenyvesi, Sedlak - Katona (Hartley, 87.), Farkas P., Bőle (Prukner, 81.)- Böröczky (Brooks, 90.)

Vezetőedző: Barna László

Gólszerzők: Mészáros B. (46.) ill. Farkas P. (15.), Bőle (45., 57.)

Percről percre:

4.p: Kovács P beadását Horvát kapus gyűjti be.

15.p: Egy baloldali akció után Farkas az ötösről a kapuba gurít 0:1

18. p: Nagy G lövése épphogy elkerüli a kaput.

21.p: Gelencsér laposan középre.

30.p: Nagy G szögletét Kerekes fejeli fölé

45.p: Bőle iramodik meg a baloldalon, s a jobb felső sarokba rúgja a labdát 0:2

46.p: Gelencsér laposan középre gurít, Mészáros pedig szépít 1:2

50.p: Fenyvesi Megrúgja Bárkányit, sárga a jutalma

53.p: Kalmár G kap sárgát.

54.p Vendég szöglet, de előtte Nagy G kap sárgát reklamálásért.

56.p: Simon szöglete Horváth kezében köt ki.

57.p: Gelencsér lába alatt elmegy a labda, Bőle csap le rá, majd Csaba mellett az alsó sarokba rúgja a labdát. 1:3

66.p: Kalmár B reklamál, sárga.

81.p: Mészáros szépen megmozdulása után középre lő.