Vasárnap került megrendezésre a Városi Sportközpontban a Komlói Női Kosárlabda Torna, melyen az Atomerőmű Szekszárd Kc utánpótlás csapata és felnőtt csapata, valamint a Kaposvári Gyakorló DSE együttese vett részt.

I. mérkőzés

Komlói Bányász SK utánpótlás – Atomerőmű Szekszárd Kc utánpótlás

77 – 59 (20-13; 16-12; 21-17; 20-17)

Legjobb dobók:

KAKÓCZ KATA 19/3; MILTNER SZANDRA 13; CSERTÁN CSENGE 12; SZABÓ NÓRA 10; Farkas Mercédesz 7; Balázs Regina; Tóth Fanni; Perleczky Boglárka; 4-4-4; Topp Dóra; Szigeti Dalma 2-2

A torna első mérkőzése a komlói kadett korosztályú csapat felkészülését hivatott szolgálni a jövő heti, Zalaegerszegen megrendezendő Regionális Kadett Bajnokság záró fordulójára. A komlói gárda nagyszerű játékkal múlta felül ellenfelét, ahol minden játékos pályára lépett. A mérkőzés legjobb komlói játékosa MILTNER Szandra lett.

II. mérkőzés

Komlói Bányász SK felnőtt – Atomerőmű Szekszárd KC NB1/B

38 – 91 (13-21; 4-20; 12-18; 9-32)

Czukor-Mészáros Anett; Meszarics Réka 8-8/6; Fodor Andrea 5; Klonfár Dóra, Balázs Regina 4-4; Talált Viki; Román Réka; Barbér Bella; Kakócz Kata 2-2-2-2; Miltner Szandra 1; Udvardy Kitti, Görföl Fanni

A komlói felnőtt csapat a jelentős játékerőt képviselő, másodosztályú bajnokságban szereplő szekszárdi gárda ellen kezdett. A hazai gárda kissé megszeppenve kezdte a mérkőzést, amelynek első negyedében elhúzott az ellenfél. A második és harmadik negyedben a komlói gárda megkezdte a felzárkózást, azonban a kialakított dobóhelyzeteket nem tudta pontokra váltani, így a különbség nem csökkent. A negyedik negyedben szorított a védekezésén az Atomerőmű KC, aminek rengeteg eladott labda lett az eredménye, így alakult a játék végére a nagy arányú különbség.

III. mérkőzés

Kaposvári Gyakorló DSE – Atomerőmű Szekszárd KC NB1/B

79 – 66 (20-16; 17-15; 25-10; 19-17)

IV. mérkőzés

Komlói Bányász SK felnőtt - Kaposvári Gyakorló DSE

58 – 78 (15-17; 21-27; 11-18; 11-10)

CZUKOR-MÉSZÁROS ANETT 17/3; MESZARICS RÉKA 13/6; ROMÁN RÉKA 6; KAKÓCZ KATA; Fóris Fanni 5/3-5; Klonfár Dóra 4; Fodor Andrea 3/3; Talált Viki; UDVARDY KITTI 2-2; Barbér Bella 1; Görföl Fanni; Miltner Szandra; Balázs Regina

Nagyon készülődtek a hazai játékosok a Kaposvár legyőzésére, mivel a somogyi alakulat egymás utáni mérkőzéseket játszott a tornán. Sajnos az előző összecsapáson aratott váratlan, de megérdemelt siker nagyon feldobta a Gyakorlós lányokat, akik nem tudtak hibázni a mérkőzésen, szinte az összes dobóhelyzetüket kosárra váltották. Nem volt elmondható ez a komlói lányokról, aki próbálkoztak becsülettel. Ismét rengetek dobóhelyzetet alakítottak ki, de a mai nap be volt deszkázva a gyűrű számukra., így a végeredmény nem volt kérdéses az utolsó percekben.

A Komlói Bányász Sport Klub felnőtt csapatának legjobbja UDVARDY Kitti lett, aki a második mérkőzésen 9 ponton tartotta az ellenfél legmeghatározóbb játékosát, a tornán a csapatból a legtöbb pontot CZUKOR-MÉSZÁROS Anett dobta.

Összességében nem lehet szégyenkeznivalója a hazai csapatnak, mivel helytállt egy másodosztályú csapat ellen és nem adta könnyen a győzelmet a kaposvári gárda számára sem.