Pécsett rendezték az I. Nemzetközi Jótékonysági Teremlabdarúgó Gálát december 29.-én olyan illusztris futballisták részvételével, mint például Tököli Attila, Fehér Csaba, Bódog Tamás, Herbert Roland, Pest Krisztián, de jelen volt Marko Babic aki a 1998-as Franciaországi VB-n bronzérmet szerzett a Horvát nemzeti tizeneggyel.

A torna kiváló hangulatban zajlott rengeteg tombola ajándékkal. A torna bevételét a Pécsi Gyermekklinika kapta. A színvonalas mérkőzéseket a pécsi és a komlói U11, illetve U9-es mérkőzések szakították meg ahol a gyermekek igazi örömfocit mutattak be. Majd a lefújás után az utánpótlás játékosok könyvet illetve egy szelet csokoládét vehettek át az egykori válogatott játékosoktól.

Fehér Csabát kérdeztem a tornáról:

- Éveken át Dárdai Pál szervezte a tornát, hogyan viszonyultatok a mai naphoz?

F. Cs: Egy ilyen napon nem az a lényeg, hogy ki szervezi, hogy szervezi, beszéltem a Palival mondta, nem jutott erre ideje, hogy megcsinálja. Viszont fontos, hogy folytatódik ez a sorozat. És nekünk is nagyon jó alkalom, hogy találkozzunk a régi csapattársakkal, ellenfelekkel. És végül, de nem utolsó sorban a jótékonysági része a dolognak.

- Mi lesz Fehér Csabával aktív pályafutása befejezése után?

F. Cs: Szeretnék a futballon belül maradni, de nem minden áron. Akár edzőként, akár vezetőként szeretnék a futballban dolgozni ahhoz nekem most tanulnom kell!

A torna mintegy 800 néző előtt zajlott Pécsett a Lauber Dezső városi sportcsarnokban.

Eredmények:

Pécsi Veteránok – OTP Bank 6:5 (3:4) Kétszer is vezettek a pécsi veteránok, de fordítani tudott az OTP csapata, s megérdemelten nyert.

Borász Válogatott – OTP Bank 3:2 (2:1) Igazi rangadó hangulat a pályán, s a frissebb borászok nyertek.

Videoton – Pécsi Osztrákok 4:5 (1:1) A kapufák meccsén büntetőkkel nyertek a pécsiek.

Pécsi Gringer – Krpan Babic Akadémia 4:2 (2:2) Ötletes támadásainak köszönhetően nyertek a pécsi osztrákok.

Videoton – Budapest Tom Trans 6:4 (3:2) 2:0-ra még a BTT vezetett, majd magára talált a kék-piros Fehérvár és magabiztos győzelmet aratott.

Pécsi Osztrákok – Pécsi Gringer 3:6 (2:2) A pécsi rangadón nyert a jobbik Pécs.

Krpan Babic Akadémia – Budapesti Tom Trans 7:2 (4:1) Hengerelt az első félidőben a horvát akadémia.

Videoton – Pécsi Gringer 5:4 (2:1) Egy igazi közönség szórakoztatót láthatott a publikum.

Pécsi Osztrákok – Budapesti Tom Trans 7:6 (1:4) 4:1-ről fordított a Pécs. . .

Videoton – Krpan Babic Akadémia 2:6 (1:1) Jó első félidőt produkált a Vidi, majd a második félidőben gáláztak a horvátok.

Pécsi Gringer – Budapesti Tom Trans 6:4 (1:3) Fordulatokkal teli mérkőzésen nyert a Gringer.

Pécsi Osztrákok – Krpan Babic Akadémia 3:5 (2:3) Küzdelmes mérkőzésen nyert a KBA.

Legjobb kapus: Mitrin Zsolt

A mérkőzéseket Arany Tamás és Pálfai Zsolt dirigálta. A díjakat Vári Attila a PSN Zrt. Vezérigazgatója, illetve Dr. Molnár Dénes a Pécsi Gyermekklinika igazgatója adta át.