Alaposan megerősödött a Szigetvár II. a tél folyamán, melynek célja a dobogóra kerülés. Ehhez viszont a komlóiaknak is volt néhány szavuk. Védekezésben elsősorban Bodor, és Hidasi nyújtott kimagasló teljesítményt. Támadásban Horváth tíz gólig jutott. Az utolsó percekben heroikus végjáték folyt, vezetett a vendégcsapat, majd kettős emberhátrányba kerültek. Előbb Horváth egyenlített, majd a végső sípszó előtt alig fél perccel el is döntötte a találkozót, és a két pont sorsát. Ezzel a győzelmével megtartotta harmadik helyét a bajnokságban a házigazda Komló.

Baráth Gyula röviden annyit mondott, hogy „a második félidőben elfelejtetünk játszani…”

Jegyzőkönyv:

DÖKE Komlói KC – Szigetvár II 21:20 (11:7)

Komló, Gagarin Általános Iskola, 80 néző.

Játékvezetők: Lábadi János, Hornyik Zsolt

DKKC: Nagy-, Bodor, Leipold3, Putnoki3, Hidasi3, Horváth10/3, Pintér, Cserék: Rendeki1, Singovszky1, Miklós, Kusz.

Edző: Baráth Gyula

Szigetvár II: Domokos-, Tóth2, Kerekes6, Gál3, Imre2, Beck1, Molnár3, Cserék: Kovács, Gyöngyösi2/2, Szentgyörgyvári.

játékosedző: Laskai Norbert.

Hétméteresek: 4/3 ill. 4/2

Két percek: 5, ill 6

Az eredmény alakulása: 6.p: 3:1, 18.p: 5:2, 27.p: 10:6, 30.p: 11:7, 36.p: 15:8, 51.p: 17:13, 56.p: 18:18, 58: 19:20, 60: 21:20.

Következik: 2013. március 24: PTE PEAC – DÖKE Komlói KC, Pécs Ifjúság u, 14 óra.