http://komlomedia.hu/14-iq-light/3896-bottal-utik-a-britek-az-internetes-kalozok-nyomat#sigProId5ef9cfba74
A brit film- és tévéstúdiókat képviselő Federation Against Copyright Theft - Fact közölte, egyelőre csupán utolérni próbálja mindazokat, akik megszegik a törvényt, de új módszereket terveznek bevetni a szerzői jogok megsértőivel szemben.
A Fact a jövőben azokat fogja célba venni, akik megosztanak olyan linkeket, amelyekről más felhasználók az illegálisan hozzáférhetővé tett tartalmakat elérhetik. Kieron Sharp vezérigazgató szerint nem azok ellen akarnak fellépni, akik letöltenek egy-két filmet vagy alkalmanként megnéznek valamit a streaming oldalak valamelyikéről. Sokkal inkább azokat igyekeznek lekapcsolni, akik a tartalmakat hozzáférhetővé oldalak mögött állnak, ezeket üzemeltetik, és ezek használatából profitálnak. A szerzői jogi jogsértések ugyanis több százmillió fontba kerülnek a brit filmipar számára. 2011-ben a veszteség elérte az 511 millió fontot a Fact adatai szerint. A BBC cikke idézi a médiafelügyeleti hatóság, az Ofcom a múlt havi adatát is, amely szerint az Egyesült Királyságban a letöltéseknek csaknem egynegyede szerzői jogot sért.
Az eddigi tapasztalatok szerint jól beválni látszik az illegális megosztó oldalak domain neveinek az átadására kötelezés. Ennek keretében a szerzői jog által védett tartalmakhoz jogosulatlanul hozzáférést biztosító oldal szolgáltatóját a jogsértő tevékenység abbahagyására és az oldal domain nevének a Fact részére való átadására szólítják fel. A Fact az adott domain alatt figyelmeztető üzenetet helyez el a jogsértő oldal tevékenységének a megszüntetéséről, valamint felhívja a felhasználók figyelmét a keresett tartalmak legális elérési lehetőségeire.. Ha az érintett szolgáltatók nem hajlandóak együttműködni, akkor feljelentést tesznek az illetékes büntetőhatóságnál.
Forrás: sg.hu