http://komlomedia.hu/fotokiallitas/9-kulfold/3495-tul-keveset-koltenek-a-szegenyek-megsegitesere-az-azsiai-orszagok#sigProIdc1927fe501
Növekvő jólétük ellenére sem költenek eleget a szegények megsegítésére az ázsiai országok - derül ki az Ázsiai Fejlesztési Bank (ABD) témával kapcsolatos tanulmányából.
A China Daily napilap által idézett jelentésében a szervezet kritikusan úgy fogalmaz: még a leggazdagabb térségbeli országok, így például Szingapúr is önző módon viselkedik, s nem költ eleget a szegények és rászorulók helyzetének javítására. A társadalmi programokra fordított összegek aránya a fejlesztési bank által vizsgált 35 ország többségében elmarad a kívánatosnak tartott mértéktől. Az ADB megállapításainak alapjaként egyebek között a konkrét pénzmozgásokat vette szemügyre, valamint az egészségbiztosítási rendszereket, a képzési lehetőségeket vizsgálta az alacsony jövedelmű, a mozgáskorlátozott, valamint az idős rétegekre fókuszálva.
Az ADB jelentéséből kiderül: a Kelet-Ázsiai térség országai átlagosan bruttó hazai termékük (GDP) 6 százalékát költik az említett célokra, a délkelet-ázsiai országok ugyanakkor csupán 2,6 százalékot. Az egyes országok között jelentős különbségek mutatkoznak: míg Japán például a GDP 19,2 százalékát fordítja a társadalom alacsonyabb rétegeinek védelmére, Kína 5,4 százalékot, addig Malajzia 3,7, Szingapúr 3,5, Indonézia pedig csupán 1,2 százalékot szentel az említett rászorulók segítésére.
Kifejezett veszélyben vannak a legszegényebbek és a középosztály közötti társadalmi rétegek - így számos nő, valamint az informális szektorban dolgozók, vagyis az adót nem fizetők. Ők az ellátórendszerek hiányosságai miatt nem részesülnek nyugdíjban vagy társadalombiztosításban, ugyanakkor nem tartoznak a legszegényebbek közé sem, vagyis a legalacsonyabb rétegeknek járó szociális juttatásokat sem kaphatják meg. Ezzel saját nehézségeik mellett a társadalom egésze számára is destabilizáló tényezőként hatnak - figyelmeztet az ADB, a probléma megoldására több konkrét lépést szorgalmazva.
Forrás: MTI
Kapcsolódó blog bejegyzésünk:
A világ nyolcadik csodája Kattintson ide...