Megnyílt a pénzügyi ismeretek terjesztését elősegítő Fintelligence Pénzügyi Oktatási Centrum csütörtökön a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán (PTE-KTK).

A Takarék Csoport, a Fintelligence Pénzügyi Kultúra Központ és a pécsi egyetem által közösen létrehozott pénzügyi labor átadásán Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter közölte: a pontosan tíz éve Magyarországra berobbant pénzügyi világválság felszínre hozta az akkori magyar gazdaság rendkívül erős sebezhetőségét, tovább súlyosbította annak évek óta halmozódó problémáit, egyúttal rámutatott a pénzügyi kultúra hiányosságaira.   

A miniszter szerint azóta komoly kezdeményezések indultak a lakosság pénzügyi ismereteinek fejlesztése érdekében, amelyek egyik gyümölcsének nevezte a csütörtökön átadott pénzügyi oktatási központot. Emlékeztetett: a túlfűtött hitelezés oda vezetett, hogy a lakosság a reális hitelfelvételi képességétől elszakadva jelentősen eladósodott, miközben a devizaalapú hitelezés kockázataira "szinte senki" nem figyelmeztetett.   

Az azóta elért eredményeket sorolva Bártfai-Mager Andrea arról beszélt: szinte teljes egészében sikerült kivezetni a piacról a rendkívül kockázatos devizaalapú hitelezést, 2015 márciusában pedig megtörtént a deviza-jelzáloghitelek átváltása forintra, és az egyoldalú szerződésmódosítások semmissé váltak. 2013-tól a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a pénzügyi felügyelet feladatkörét is átvette, és több fontos intézkedést hozott a pénzügyi piacok biztonságának erősítése érdekében - sorolta a politikus.   

Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára arról beszélt, hogy a bankszektornak meg kell tudnia tartani a pénzintézetek iránti bizalmat, amelyhez "pénzügyi tudásra, kultúrára és intelligenciára" van szükség. Ezen értékeket pedig elsősorban a jövő generációi számára kívánják átadni - jegyezte meg a centrumra utalva. Ezért hoztak létre a miskolci és a debreceni egyetem után Pécsett pénzügyi oktatási központot, a jövőben pedig a Budapesti Gazdasági Egyetemen, Szegeden és Kolozsváron terveznek hasonló centrumot nyitni - mutatott rá.   

Vida József, a Takarékbank elnök-vezérigazgatója az oktatási központ céljáról szólva a pénzügyi kultúra megismertetésének, megteremtésének fontosságát hangsúlyozta. "A korszerű műveltségbe ma már a pénzügyi műveltség, a magas színvonalú pénzügyi tudás is beletartozik. Célunk, hogy a pénzügyekben minden korosztály otthonosan mozogjon" - hangoztatta.   

Az MTI-hez eljuttatott tájékoztató szerint a nagy egyetemeken létrehozott Fintelligence pénzügyi oktatási központok országos hálózatba szerveződnek. A 21. századi modern pénzügyi edukációs előadóterem mellett számos érdekes, banktörténeti elemeket felvonultató kiállítóteret is kialakítottak Pécsett. A legkorszerűbb technológiával felszerelt központ nagymértékben segíti a pénzügyi műveltség elmélyítését, ideális helyszínt biztosít egyetemi szintű kurzusoknak, konferenciáknak, ismeretterjesztő előadásoknak és iskolás csoportok fogadásának - írták.

Forrás: MTI

Tafedim tea

Igmándi Sajtműhely

WeblapWebáruház.hu

Map

free counters

Nézettség összesen

Cikk: 79 571 516 megtekintés

Videó: 52 240 845 megtekintés

MTI Hírfelhasználó

Látogatók

Összesen7467368

Jelenleg az oldalon

5
Online

Interreg CE1013 REFREsh