http://komlomedia.hu/fotokiallitas/11-komlo/6502-orszagos-tiltakozas-a-ttip-es-a-ceta-ellen#sigProIdae90d51edd
Ez év nyarán számos alapítvány, egyesület és civil szervezet felhívással fordult a Miniszterelnökhöz, Kormánytagokhoz, Országgyűlési Képviselőkhöz és az Európai Parlament Képviselőihez. Azt kérték, az Európai Parlamenti Képviselők ne szavazzák meg a TTIP egyezmény elfogadását.
A TTIP egy Transzatlanti Kereskedelmi és Befektetési Egyezmény, amelyről két éve tárgyal az Európai Unió és az USA.
A CETA az Európai Unió és Kanada között már lezárt, de még nemzetállami ratifikálásra váró szabadkereskedelmi és befektetési egyezmény.
A tárgyalások a legnagyobb titokban zajlanak, még az Európai Parlamenti képviselők sem láthatják a tervezeteket. Jó oka van ennek: az egyezmények a globális nagyvállalatok és a pénztőke érdekeit képviselik a nemzetállamokkal, a kisvállalkozásokkal és a munkavállalókkal szemben.
A CETA és a TTIP ellen egész Európában, az USA-ban és Kanadában is folyamatosan tiltakoznak civil szervezetek, szakszervezetek, tudósítók, nemzetféltő politikusok. Európában több, mint 3,3 millió aláírás gyűlt össze a TTIP ellen. Mindkét földrészen rendszeresen és tömegesen tüntetnek ellene civilek.
A CETA és a TTIP a hivatalos propagandával ellentétben nem kereskedelmi egyezmény, hanem a multinacionális vállalatok és a globális pénztőke befektetési kívánságainak törvénybe iktatása. Nem a gazdasági növekedés előmozdítója - nemzetközi tanulmányok és a már húsz éves NAFTA (Észak Kereskedelmi Szerződés) példája is bizonyítja, hogy csak egyes multinacionális vállalatok járnának jól, az országok és a munkavállalók is rosszabbul élnének. Nem a demokrácia támaszai - a nyilvánosság kizárásával, a nagyvállalati képviselőkkel egyeztetve, titokban készítik elő az egyezményeket.
Magyarországnak árt ez az egyezmény:
-még szegényebbek leszünk, még rosszabbul fogunk élni
-még szegényebb és rosszabb lesz egészségügyi ellátásunk és oktatási rendszerünk
-még inkább kifosztják az országot
-mert eláraszt minket az egészségtelen, rossz minőségű import élelem
-mert megszűnik a még létező fogyasztóvédelem is
-mert még rosszabb helyzetbe kerülnek a hazai kis-és középvállakozások
-mert teljesen külföldi nagyvállalati érdekek fogják irányítani a gazdaságot és a törvényhozást
-mert még a lehetőséget is elvesztjük, hogy valaha talpra álljunk, normális gazdaságunk legyen és emberhez méltó életet élhessünk.
Mit tegyünk?
-Követeljük, hogy Magyarország ne ratifikálja a CETA egyezményt és ne csatlakozzon a TTIP-hez
-Követeljünk népszavazást a CETA és TTIP egyezményekhez való csatlakozásról.
-Követeljünk megfelelő nyilvánosságot és valós tájékoztatást
-Írjuk alá a képviselőknek szóló felhívást, küldjük el aláírási szándékunkat ide: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. .
Forrás: dr. Hossó Andrea