A hétvégén, október 7-én tartották Komlón a Városi Sportközpontban a Junior női bajnokság első fordulóját, valamint felnőtt női kupa is zajlott. A juniorok harmadik helyen végeztek és a felnőttek szintén harmadikok lettek.

Az eredmények:

Junior I. forduló

I. mérkőzés

Komlói Bányász Sport Klub Junior – PVSK 31 - 126 (4-42; 12-29; 7-29; 8-26)

Ld: Balázs Regina 7, Pinter Dóra 5, Csertán Csenge, Miltner Szandra, KAKÓCZ KATA 14/6

Csere: Farkas Mercédesz, Perleczky Boglárka 2, Barbér Bella 3

II. mérkőzés

PVSK - Atomerőmű KSC Szekszárd 58 - 60

III. mérkőzés

Atomerőmű KSC Szekszárd - Komlói Bányász Sport Klub Junior 101 - 43 (37-11; 20-6; 25-9; 19-17)

Ld: Balázs Regina 9, Pintér Dóra 2, PERLECZKY BOGLÁRKA 3, MILTNER SZANDRA 9, KAKÓCZ KATA 14/6

Csere: Barber Bella 4, Csertán Csenge, Farkas Mercédesz

Komló Kupa, NBII-es női felkészülési torna

I. mérkőzés

Komlói Bányász Sport Klub Felnőtt – Bátaszék 55 - 68 (5-19; 18-15; 14-13; 16-21)

Ld: Czukor-Mészáros Anett 14, Györkös Adrien 2, Román Réka 2, KLONFÁR DÓRA 20/3

Csere: Kakócz Kata 3/3, Balázs Regina 7, PAP VANESSZA 5, Miltner Szandra 2, Fóris Fanni, Jéhn Hanga, Pintér Dóra

Ismeretlen ellenfél ellen lépett pályára a hazai csapat és álmosan kezdett, el is vesztette az első negyedet. A második negyedben feléledtek a komlói lányok, de csak futottak az eredmény után. A második negyedtől látott produkció láttán lehet mire építkezni a bajnokságban.

Magyarszék – Bátaszék 51 -54 (12-6; 12-19; 14-8; 13-21)

Komlói Bányász Sport Klub Felnőtt – Magyarszék 81 - 82 (23-20; 20-24; 18-13; 20-25)

Ld: CZUKOR-MESZÁROS ANETT 16/3, KAKÓCZ KATA 20/6, KLONFÁR DÓRA 23/6, ROMÁN RÉKA 4, FÓRIS FANNI 2

Csere: PAP VANESSZA 5, GYÖRKÖS ADRIEN 5, Balázs Regina 4, Jéhn Hanga 2, Pintér Dóra

Kiélezett csatát hozott a két csapat mérkőzése, melyen percenként változott a vezetés. A negyedik negyedben magabiztos előnyt felépítő Komló az utolsó percekben fáradni látszott és magára húzta az ellenfelet, így a Magyarszék csapata egy utolsó másodperces triplával megfordította a mérkőzés állását, megszerezve a győzelmet.

Czukor János edző nyilatkozata:

"Először is kettéválasztanám a napot. A délelőtt folyamán Junior korosztályos csapatunk szélmalomharcot folytatott az Nb1/A és Nb1/B csoportos játékosokat felvonultató Szekszárd és Pécs csapatai ellen. Sajnos az első mérkőzésen megsérült csapatkapitányunk Miltner Szandra, mely nagyon visszavetette a gárdát. Ezt a két mérkőzést kellett túlélnünk, innentől reményeink szerint már könnyebb sorsolást kapunk.

A délután során a tradicionális Komló Kupán szerepelt a Felnőtt alakulat, ahol a tehetséges utánpótlás játékosoknak is lehetőséget adtam. Véleményem szerint nagyon jól sikerült a felnőtt csapat bemutatkozása, nem az eredmény volt a lényeges, hanem elsősorban arra voltam kíváncsi, hogy ki tud élni a kapott játéklehetőséggel.

Nagyon bántja a lányokat a két vereség, főként a második mérkőzésen elszenvedett, de ez talán még jobban feltüzeli őket a jövő héten kezdődő bajnokságra!

Jó kis bajnokság lesz az idei, ez már most látszik!"